O společnosti Roche Diagnostics

 

Společnost Roche založil před více než 100 lety Švýcar Fritz Hoffmann, který se vyučil ve firmách obchodujících s rostlinnými extrakty a průmyslovými chemikáliemi. Jméno společnosti vzniklo jako zkrácená forma dívčího jména Hoffmannovy manželky Adele La Roche.

V současnosti je F. Hoffmann-La Roche Ltd. jedním z předních koncernů farmaceutického a diagnostického průmyslu se zaměřením na výzkum. Podporou intenzivního výzkumu přispívá ke zcela zásadnímu pokroku v oblasti medicíny a farmakoterapie. Svými inovativními produkty určenými pro včasnou detekci, prevenci, diagnostiku a léčbu onemocnění pomáhá ve velké míře ke zlepšení zdraví a kvality života světové populace. Roche je světovou jedničkou v oblasti biotechnologií, vyrábí úzce diferencovaná léčiva pro onkologii, imunologii, infekční onemocnění, oftalmologii a neurologii. Strategie činnosti společnosti Roche usiluje o maximálně individualizovaný přístup k pacientovi, kdy je léčba „šitá na míru“ na základě různých faktorů týkajících se samotného pacienta a jeho onemocnění.

Roche Diagnostics je předním světovým výrobcem diagnostických systémů a poskytovatelem zdravotnických informací. Zaměřuje se na výzkum, vývoj, marketing a servis produktů a řešení nejenom pro laboratoře, lékaře a pacienty, ale také pro výzkum a průmysl.

Pro klinické laboratoře nabízí diagnostická divize biochemické a imunochemické analyzátory, dále automatizované přístroje pro molekulární a tkáňovou diagnostiku

Produkty POCT zahrnují výrobky pro diagnostiku mimo laboratoř, jedná se především o přístrojové vybavení pro jednotky intenzivní péče, urgentní diagnostiku pacientů v kritických stavech, ale i pro ambulantní péči. 
Analyzátor CoaguChek® pro POC měření koagulace používají ambulantní lékaři v České republice více než 20 let. V současné době máme na trhu již 6. generaci přístroje CoaguChek®

 

 

 

 

--