Novinky ze světa POCT

Dodávky v týdnu červencových svátků 

Vážení zákazníci, 
Vzhledem k blížícím se červencovým svátkům bychom Vás rádi požádali o spolupráci při plánování objednávek a dodávek reagencií z důvodu zajištění plynulého provozu a pokud možno klidných svátků.

Zboží objednané nejpozději v pondělí 3. 7. do 11hod dopoledne bude doručeno následující den, tedy v úterý 4. 7.
Zboží objednané po výše zmíněném termínu bude doručeno až následující týden, tedy nejdříve v pondělí 10. 7. 2023. V pátek 7. 7. nebude probíhat doručování zboží. 

Z důvodu zvýšeného počtu objednávek začátkem měsíce doporučujeme se předzásobit již v průběhu  tohoto týdne, tedy od 26. do 30. 6. 2023. 

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se objednávek a dodávek zboží kontaktujte prosím
oddělení logistiky na e-mailech: prague.objednavkydia@roche.com nebo prague.reklamacedia@roche.com.

 

COVID-19 RYCHLÉ ANTIGENNÍ TESTY

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o uvedení nových antigenních testů SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test Nasal a SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test.

Rychlý test SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test Nasal je neinvazivní test pro kvalitativní detekci antigenu SARS-CoV-2 ze vzorku stěru z kraje nosu (nikoliv z nosohltanu), vhodný i pro samotestování na základě výjimky MZ ČR. Test vykazuje klinickou senzitivitu 90,6 % (Ct ≤ 30) a specifičnost 98,6%. 

SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test na antigen SARS-CoV-2 je spolehlivý chromatografický imunotest pro kvalitativní detekci antigenu SARS-CoV-2 přítomného v lidském nosohltanu. Vysoká senzitivita (96,52%) a specifičnost (99,68%). Tento produkt je určen výhradně pro profesionální diagnostické použití.

 

VYBRALI JSME PRO VÁS Z ČASOPISU LABOR AKTUELL:

ÚHRADA POCT VYŠETŘENÍ KARDIÁLNÍCH MARKERŮ A D-DIMERŮ

Od ledna 2020 je plně hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění vyšetření troponinu T, NT-proBNP a D-dimerů POCT metodou v ordinacích praktických lékařů, kardiologů a internistů.

Dne 20. 3. 2020 vydala Česká hematologická společnost ČLS JEP závazné doporučení pro správné zavedení a používání POCT přístrojů měřících hematologické parametry. Bližší informace najdete zde.

Společnost Roche nabízí demo výpůjčku přístroje cobas h 232 po dobu 3 měsíců. 


Pokud máte zájem o bližší informace, kontaktujte naše obchodní zástupce.

ROCHE kaleidoskop

červen 2020

V tomto čísle najdete:

cobas b 101 pro stanovení CRP, HbA1c a lipidů POCT metodou

Rádi bychom Vám představili malý přenosný stolní analyzátor cobas b 101, který je určený pro testování CRP, HbA1c a lipidů.

Úhrada vyšetření troponinu T, NT-proBNP a D-dimerů POCT metodou

Od 1. ledna 2020 vstoupila v účinnost nová dohoda o úhradách zdravotních výkonů v segmentu primární péče a ambulantních specialistů. Smyslem změn je posílit úlohu všeobecného praktického lékaře. Jednou z těchto novinek je plná úhrada vyšetření troponinu T, NT-proBNP a D-dimerů POCT metodou v ordinacích praktických lékařů, kardiologů a internistů.

Více si můžete přečíst zde.

Starší vydání

prosinec 2018
červenec 2018
leden 2018

--